Dziś dzień Zawierzenia Kościoła i Narodu Św. Józefowi!

Dzisiaj, w święto Matki Bożej Różańcowej, o godzinie 18:00 przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Gądecki zawierzy Naród i Kościół w Polsce świętemu Józefowi❗

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu obecni będą arcybiskupi metropolici KAŻDEJ z metropolii, by symbolicznie zawierzony został każdy zakątek Polski.

Odpowiadając na wezwanie Kościoła zachęcamy do zawierzenia się Opiekunowi Jezusa. Można to zrobić osobiście, we wspólnocie podczas Eucharystii lub łącząc się za pośrednictwem transmisji. 

Gorąco zachęcamy do przesłania tej informacji do kolejnych osób, aby zawierzenie dokonało się w jak największej liczbie polskich domów. 

Zawierzenie to zaproszenie św. Józefa do życia osobistego, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła w Polsce, po to, aby na wszystko czego doświadczamy spojrzeć w duchu wiary i w bliskości Jezusa i Świętej Rodziny.

Oto bezpośredni link do transmitowanych uroczystości: 

🎥 https://www.youtube.com/watch?v=e4aR1HeLqrM  

Akt poświęcenia się świętemu Józefowi:

Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

Inne modlitwy:

Modlitwa z Listu Apostolskiego „Patris Corde” Ojca Świętego Franciszka

Modlitwa papieża Franciszka

Hymn do Świętego Józefa Kaliskiego (O ustanie pandemii)

Jedna z najstarszych modlitw do św. Józefa

Litania do Świętego Józefa – tekst obowiązujący od 1 maja 2021 r.

Litania do Przeczystego Serca Świętego Józefa

„Krótka” Litania do Świętego Józefa

Koronka na cześć Świętego Józefa

Różaniec Świętego Józefa

Godzinki o Świętym Józefie

Modlitwa codzienna do świętego Józefa

Modlitwa do świętego Józefa, patrona pracy

Modlitwa do świętego Józefa, orędownika we wszelkich potrzebach i uciskach

Modlitwa do świętego Józefa – Szafarza Łask

Modlitwa do świętego Józefa robotnika – Jana XXIII

Modlitwa do świętego Józefa Robotnika – Pawła VI

Modlitwa o pomoc

Modlitwa o silną wiarę

Modlitwa za kapłanów

Modlitwa o uproszenie cnoty czystości