Kończy się Rok św. Józefa!

Czy wiesz, że św. Józef już od 151 lat jest patronem Kościoła Powszechnego? Ogłosił go nim papież Pius IX dokładnie 8 grudnia 1870 r. Właśnie dziś 8 grudnia 2021 r. kończymy specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa, ogłoszony przez papieża Franciszka. My jednak niczego nie kończymy! Wręcz przeciwnie…

… nabieramy nowych sił do stworzenia filmu, który – jak wierzymy – odmieni serca wielu osób! Być może dzięki naszej pracy właśnie ty w św. Józefie odnajdziesz swojego orędownika i przewodnika? Gorąco do tego zachęcamy!

Modlitwa obrania św. Józefa za patrona

Św. Józefie, doskonałość, moc i chwała uprawniają cię do naszej czci, miłości i zaufania ponad wszystkich świętych, w obecności Jezusa, który wybrał cię na ojca i w obecności Maryi, która przyjęła cię jako swego oblubieńca, ja wybieram cię dziś na mojego ojca duchowego, obrońcę i mistrza mojego życia duchowego, mój wzór i orędownika.
Mam postanowienie nigdy nie zapominać o Tobie i ofiarować Ci każdego dnia życia przynajmniej drobny dowód szacunku i zaufania, do jakich słusznie jesteś uprawniony.
Obecnie, z największą powagą proszę Cię, abyś roztoczył nade mną szczególną opiekę i włączył mnie do szczęśliwego grona Twoich oddanych sług. Wstaw się za mną u Jezusa i Maryi; bądź przy mnie we wszystkich chwilach życia i nie opuszczaj mnie w żadnych okolicznościach, a szczególnie błagam Cię – bądź mi towarzyszem w godzinie śmierci. Amen.