Świętuj razem z nami!

Jak zapewne wiecie, dziś w Kościele przeżywamy niezwykle ważną uroczystość. Wspominamy św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Niech to dzisiejsze święto pomoże nam dostrzec w tym człowieku to, co najbardziej fascynujące – jego pokorę oraz to, że w życiu, w pracy, w rodzinie, w chwilach radości i smutku, św. Józef nieustannie szukał i kochał Boga. Bierzmy z niego przykład. Bądźmy tak, jak on – sprawiedliwi i roztropni.

To wspaniały orędownik szczególnie w ciężkich chwilach, o które nietrudno w dzisiejszych czasach. Poniżej znajdziecie krótką modlitwę, która pomaga wyrazić słowami to, o co często tak trudno prosić.

Modlitwa na Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Józefie święty, jaką Ty miałeś ogromną wiarę i zaufanie Bogu, że potrafiłeś przyjąć tak niepojętą Tajemnicę. Jak wielkim zaufaniem obdarzył Cię Bóg, skoro Twojej opiece powierzył Jedynego Syna, Jezusa Chrystusa – Boga, która stał się Człowiekiem. Józefie święty – naucz mnie cichości i zasłuchania się w każde Boże natchnienie. Naucz mnie takiego zadziwienia się Bogiem, aby nie mówić żadnego słowa. Józefie dobry, naucz mnie kochać Jezusa i Jego Matkę. Naucz mnie ofiarować każdą moją pracę i każdy mój trud, i moje cierpienie Jezusowi i Jego Matce. Józefie święty, Opiekunie Świętej Rodziny, pierwszego Kościoła w domku nazaretańskim, miej w opiece Ojca Świętego i cały Kościół Chrystusowy. Proszę Cię pokornie, aby moja rodzina była Kościołem domowym. Święty mój Patronie – Ty miałeś tę łaskę umierać na rękach Pana Jezusa. Bądź przy mnie w chwili mej śmierci, przemożny Orędowniku u Boga, mego Pana, pomóż mi wysłużyć sobie – wieczne Bogiem zadziwienie. Amen.

A jeśli – tak, jak my – widzisz sens w tym, aby coraz więcej współczesnych osób zainspirowało się postawą św. Józefa, wesprzyj powstanie filmu “Opiekun”: https://filmopiekun.pl/wspieram-2/

Z serca dziękujemy za każdą pomoc, bo gdy łączymy siły, #DziejąSięDobreRzeczy!